Рання сивина зустрічається досить часто. Чи вважається це відхиленням від норми і чи можна заздалегідь передбачити, коли з’явиться перше сиве волосся?

Перша думка, яка виникає побачивши сивого волосся: «Невже я вже старію?». На ці та інші питання про сивину відповіла нутриціолог Євгенія Новікова.

«Сивину можна зустріти не лише у людей у ​​віці, а й у молодих. Сидіння відбувається через нестачу меланіну. Це пігмент, який відповідає за колір шкіри та волосся. Пігментні клітини волосяних фолікулів припиняють виробляти пігмент меланін, внаслідок чого у стрижні волосся замість нього накопичується повітря», — пояснює експерт.

Чому виникає дефіцит пігменту? Причини можуть бути різні. Деякі фахівці пов’язують ранню появу сивого волосся з недокрів’ям, нестачею в організмі вітамінів і мінералів, різними патологіями нервової та імунної систем.

Також певний вплив має ультрафіолетове випромінювання (солярій, засмага на активному сонці).

Нерідко причиною ранньої сивини стає несприятлива екологічна обстановка в районі постійного проживання людини. Постійні стреси або сильні нервові потрясіння також провокують сивину. Також впливає і чинник спадковості.

Раптове посивіння найчастіше відбувається через порушення у роботі щитовидної залози і, як наслідок, гормонального збою в організмі.

Передбачати заздалегідь появу сивого волосся, як і повернути їм природний колір природним шляхом (без хімічного впливу за допомогою фарбування) неможливо.

Для профілактики ранньої сивини підходять ті ж методи, які ми використовуємо для запобігання передчасному старінню організму в цілому. До них належить здоровий спосіб життя, збалансоване харчування, відмова від шкідливих звичок.