Якщо ви змушені постійно приймати ліки, то уважно слідкуйте за тим, що ви п’єте чи їсте. Інакше ви можете зіткнутися з отруєнням.

Продукти та напої, які ми вживаємо щодня, по-різному впливають на ліки. Тому обов’язково вивчайте інструкції до препаратів перед прийомом.

Самі собою ліки можуть вступати у реакцію з поживними речовинами. І це може погано позначитися на здоров’ї, пише EnsonHaber.

Отже, що краще не вживати після того, як ви випили ліки?

Алкоголь. Через це спиртне може гірше виводитися з організму. Також ви можете зіткнутися з підвищеним тиском, почервонінням шкіри, прискореним пульсом, блюванням.

Кава та чай. Якщо ви приймаєте ліки, що призначаються при залізодефіцитній анемії, на деякий час (дві години до і після прийому препаратів) відмовтеся від кави, чаю, молочних продуктів. Найкраще такі ліки приймати разом із соком апельсина або з добавкою вітаміну С натщесерце.

Грейпфрут. Він може погано вплинути на здоров’я, якщо ви приймаєте ліки, що знижують холестерин, препарати від порушень серцевого ритму (аритмії), антипсихотичні засоби, препарати для пригнічення імунітету після трансплантації органів.

Зелені листяні овочі. У шпинаті, білокачанній капусті, броколі, чорносливі багато вітаміну А, який допомагає крові згортатися. Тому їх краще не їсти, якщо ви приймаєте ліки для розрідження крові.

Корінь солодки. До його складу входять речовини, що впливають на кров’яний тиск. Тому корінь солодки може призвести до порушення ритму навіть у здорової людини.