Експерти назвали помилки при митті посуду, які здатні викликати рак. Виявилося, що небезпека таїться далеко не в спеціальній рідині, яку використовують господині.

У засобах для миття посуду міститься ПАР. Завдяки його гідрофільним, ліпофільним, амфіфільним властивостям жири починають розчинятися у воді. Миючий засіб може залишатися на посуді та кухонного начиння.

Щоб перевірити їхню безпеку, проведено низку експериментів. Вони показали, що на день людина приймає внутрішньо до 3 мг речовини, але небезпечною дозою є 1000-2000 мг.

В іншій роботі добровольці від двох тижнів до чотирьох років спеціально вживали від 1000 до 10000 сурфактантів. Жодних проблем зі здоров’ям у них не було.

Незважаючи на це, важливо пам’ятати про запобіжні заходи: не варто замочувати посуд на тривалий термін, видавлювати рідину прямо на тарілки, прибирати не висохлий посуд у шафу, яка, до речі, повинна знаходитися в добре провітрюваному місці. Інакше в ньому з’явиться цвіль, що виділяє афлатоксин. Ця речовина викликає рак та пошкодження печінки.