Регулярні заняття спортом зберігають обсяг мозку рахунок низького рівня інсуліну та індексу маси тіла. Такого висновку дійшли вчені з центру Inserm у Франції.

Нове дослідження продемонструвало, що фізичні навантаження допомагають захищати клітини мозку. Доведено роль тренувань у підтримці рівня інсуліну та низького індексу маси тіла, що є ключовими факторами у захисті об’єму мозок, і, як наслідок, запобіганні старечому недоумству. Результати дослідження допоможуть зрозуміти, як фізична активність впливає на здоров’я мозку, це має допомогти у розробці стратегії запобігання або уповільнення вікової дегенерації пам’яті.

Фізично активні люди похилого віку отримують переваги у справі захисту від судинної деменції, а це призводить до більшої структурної цілісності мозку. При цьому взаємозв’язок між фізичними навантаженнями та метаболізмом глюкози в мозку не залежить від рівня інсуліну чи індексу маси тіла. А саме зниження метаболізму глюкози спостерігається у мозку людей з деменцією.

У дослідженні взяли участь 134 особи із середнім віком 69 років, які не мали проблем із пам’яттю. Вони розповідали про свою фізичну активність за останній рік і проходили через сканування мозку для оцінки його об’єму та метаболізму глюкози. Також збиралася інформація про індекс маси тіла та рівні інсуліну, холестерину, артеріальний тиск та інші фактори.