Завдяки пересадки матки, жінка, у якої не було цього органу з народження, змогла сама виносити малюка.

Подружжя Малін і Клас з Гетеборга мріяли про дитину. Але справа в тому, що у Малін рідкісна вроджена аномалія – у неї не сформувалася матка. Тому дітей вона мати не могла. Пара могла тільки скористатися послугами сурогатної мами або усиновити малюка.

Але вчені з університету Гетеборга вирішили провести експеримент з пересадки матки. Вони запросили дев’ять жінок, які за станом здоров’я могли взяти участь у програмі. Хтось із них, як Малін, народилися без матки, У інших вона була видалена з якихось причин.

Для Малін пожертвувала матку її 60-річна родичка, яка знала про те, як сильно Малин хоче стати мамою. Операція пройшла успішно і приблизно через рік сталося те, про що Малін не могла і мріяти – вона завагітніла.

Вагітність протікала добре, а потім за допомогою кесаревого розтину на світ з’явився хлопчик. Його назвали Вінсент. Дитина абсолютно здорова, на здоров’я Малін вагітність теж не відбилася.

Коли малюкові було близько шести місяців, Малін дізналася, що ще дві учасниці експерименту ось-ось стануть мамами. Як вважають лікарі, пересадка матки допоможе багатьом жінкам, для яких материнство раніше було неможливо.