Мозок – це своєрідний “командний центр” тіла. Коли він знаходиться в робочому стані, багато хто не замислюються про те, що про його здоров’я теж треба піклуватися. Однак є багато шкідливих звичок, які руйнівно діють на цей життєво важливий орган. Ось найпоширеніші (і далеко не найочевидніші).

Хронічна самотність

Воно викликає стресову реакцію в організмі, яка з часом може послабити серце, імунну систему і мозок. Так що прагнення до самотності-звичка шкідлива. “Соціальна ізоляція та самотність негативно впливають на здоров’я нарівні з ожирінням, недостатньою фізичною активністю та курінням. Вони підвищують ризик деменції приблизно на 50%”, – говорить Скотт Кайзер, геріатр центру здоров’я Провіденс Сент-Джон в Санта-Моніці (Каліфорнія, США) і директор відділу когнітивного здоров’я престарілих Тихоокеанського Інституту неврології.

Читайте також:  Фахівці назвали десерти, які можуть призвести до отруєння важкими металами

Недосипання

Сон неймовірно важливий для мозку. “Кількість і якість сну мають глибокий фізіологічний вплив, який впливає на наше повсякденне мислення, пам’ять і настрій, а також має довгостроковий вплив на когнітивні (розумові. – ред) функції”, – пояснює Кайзер. Експерти рекомендують дорослим спати від семи до дев’яти годин, пише портал Eat This Not That.

Відсутність фізичної активності

Сидячий спосіб життя пов’язаний з підвищеним ризиком деменції та серцево-судинних захворювань, таких як інсульт. За даними клініки Майо, навіть проста швидка ходьба від 30 до 60 хвилин три-п’ять разів на тиждень може призвести до”відчутних поліпшень в мозку”.

Читайте також:  Навіть невелика кількість вина загрожує старечим недоумством

Неправильна їжа

Відсутність в раціоні овочів і фруктів погано впливає на здоров’я мозку. Деякі дослідження показують, що люди, які вживають більше фітонутрієнтів, званих флавоноїдами, мають більш низький ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Такі продукти включають ягоди, листові зелені овочі, цитрусові, чай і темний шоколад.

Відсутність мети

У цілеспрямованих людей ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера в 2,4 рази нижче, ніж у людей, які просто “пливуть за течією” – про це свідчать результати одного з недавніх досліджень вчених. Інші дослідження показують, що навчання, волонтерство, наставництво-ефективні способи поліпшити здоров’я мозку.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News