Сьогодні існують способи збільшити тривалість життя і зберегти здоров’я навіть в літньому віці. Правильне харчування, фізичні вправи і позитивний настрій – лише кілька складових довголіття.

Сучасна наука продовжує відкривати нові фактори, що впливають на процес старіння. За словами вчених, велике значення мають прості щоденні звички. Як повідомляє Eat This, Not That!, є кілька речей, здатних урізати тривалості життя.

Повільний темп ходьби

В першу чергу, на довголіття впливає фізична активність. Вчені вже довели користь звичайної ходьби, але мало хто знає, що велике значенням має її темп. Недавнє дослідження Сіднейського університету показало, що чим швидше людина ходить, тим нижче у нього ризик смерті від усіх причин.

Читайте також:  Як зрозуміти, що у вас короткозорість

“Швидкий темп, як правило, становить від п’яти до семи кілометрів на годину, але насправді це залежить від рівня фізичної підготовки людини; альтернативним показником є ходьба в такому темпі, при якому легені починають працювати активніше, вимагаючи більше повітря”, – розповів провідний автор дослідження професор Еммануель Стаматакіс.

Година перегляду телевізора

Всі знають, що шкідливо днями сидіти перед телевізором, але мало хто здогадується, що навіть одна година такого проведення часу може вплинути на довголіття. Згідно з дослідженням, опублікованим в “Британському журналі спортивної медицини”, година перегляду телевізора скорочує тривалість його життя людини старше 20 років на 22 хвилини.

Читайте також:  Кардіолог назвала «побічні ефекти» різкої відмови від куріння

Звичка гризти нігті

В цьому випадку все просто-в організм потрапляють різні бактерії, яких там бути не повинно. “Вони можуть розмножуватися, викликаючи хворобливу пароніхію (інфекція навколо нігтьового валика), панарицій (стрептококова інфекція подушечки пальця – дуже болюча) або навіть більш серйозні інфекції, що залучають глибокі шари шкіри пальців”, – розповів дерматолог Адам Фрідман. У деяких випадках звичка гризти нігті може навіть привести до сепсису.

Нехтування соціальним життям

У семирічному дослідженні, опублікованому PLOS Medicine, спостерігалася група літніх людей, які підтримували соціальну активність і ті, хто від неї відмовився. У результаті було виявлено, що у добровольців з “міцними соціальними відносинами” тривалість життя була на 50% вище. Автори дослідження пішли ще далі, заявивши, що постійний зв’язок з друзями та родиною може принести більше користі для довголіття, ніж “інші добре відомі заходи, такі як позбавлення від зайвої ваги”.

Читайте також:  Лікар розповів, чому може занедужати спина у дорослої людини

Надмірні тренування

Правильна кількість вправ може допомогти зберегти молодість, але, як і скрізь – важливо знати міру. Інтенсивні тренування доводять організм до межі і якщо не давати йому достатньо відпочинку, то можна отримати більше шкоди, ніж користі.

Це підтверджується численними дослідженнями. Одне з них показало, що надмірне фізичне навантаження може викликати “шлунково-кишковий синдром”, а інше виявило ослаблення імунної системи, репродуктивні дисфункції, хронічний негативний енергобаланс і остеопороз.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News