Татуювання приваблюють чимало людей, коли вони хочуть привернути до себе увагу або прикрасити собі тіло. Але не кожній людині вони підходять. Вчені розібралися в складнощах і з’ясували, яким людям варто назавжди забути про тату. Про нове дослідження експертів, а також загальні рекомендації для всіх, хто дуже вже хоче зробити тату, ми розповімо в цьому матеріалі.

Нове наукове дослідження

Автори дослідження заявили, що в першу чергу від нанесення на тіло татуювання варто відмовитися тим, у кого пригнічений імунітет. Для таких людей це може обернутися хронічним м’язовим запаленням. Наприклад, у рамках дослідження вчені дізналися про жінку, яка тривалий час вживала знеболюючі препарати.

Крім того, їй проводили операцію з пересадки легенів. Через це були прописані таблетки, які пригнічують нормальну роботу імунної системи. Після перенесених захворювань вона захотіла набити татуювання на стегно, однак це обернулося великими проблемами.

Справа в тому, що у неї виникли хворобливі відчуття в області татуювання. Вчені вважають, що це пов’язано з таблетками, які вона приймала до цього. Відповідно, у жінки серйозно ослаб імунітет, що і призвело до запалення м’язів. Частинки фарби потрапили в м’язи і викликали хронічне запалення.

Жінці довелося проходити серйозну терапію. Тільки приблизно через три роки біль почав потроху відступати.

Вчені заявили, що перш, ніж зробити тату, потрібно отримати консультацію не тільки майстри, але і медика, щоб переконатися, що у вас немає протипоказань.

Протипоказання для тату

Варто пам’ятати, що татуювання — це не просто красива картинка на тілі людини, але і серйозне втручання в його шкіру і здоров’я. Перед тим, як зробити татуювання, необхідно обов’язково ознайомитися з переліком протипоказань. Більшість людей думають, що не можна робити татуювання тільки людям, які не досягли повнолітнього віку. Однак це твердження не зовсім коректно. Вони набагато ширші, ніж ви можете собі уявити.

1. Шкірні захворювання

Людям, які страждають від шкірних захворювань або мають проблеми з шкірою, не варто навіть замислюватися про те, щоб зробити татуювання. Якщо ви сумніваєтеся, то отримайте консультацію у дерматолога, який точно знає, чи можна при вашому стані робити наколку. Особливо це стосується тих, у кого спостерігається активізація хвороб (псоріаз, дерматит, герпес і так далі).

2. Алергія

Алергіки теж потрапляють в групу ризику. Організм такої людини не завжди поводиться передбачувано. Якщо ж тату-майстер використовує якісні та безпечні фарби, що не містять алергенів, то ще можна задуматися.

3. Хронічні хвороби

Люди з хронічними хворобами, які супроводжуються підвищенням температури тіла, не повинні робити татуювання.

4. Вагітність

Зрозуміло, вагітні жінки потрапляють в число людей, які категорично не можна набивати малюнок на тілі.

5. Менструальний цикл

Під час такого періоду жіночий організм веде себе вкрай непередбачувано. Краще відкласти нанесення тату до закінчення місячних.

6. Алкогольне сп’яніння

Люди в стані алкогольного сп’яніння не повинні набивати тату. Хоча деякі вважають навпаки, вважаючи, що під вплив спиртного вони не будуть відчувати біль. Однак алкогольні напої підвищують кров’яний тиск і збільшує ризик кровотечі.

7. Цукровий діабет

У категорію протипоказань входить і цукровий діабет.

8. Вікове обмеження

Тільки повнолітні громадяни можуть зробити татуювання безперешкодно. Тим, кому не виповнилося 18 років, необхідно одержати дозвіл батьків. Кожен поважаючий себе і свою роботу тату-майстер поцікавиться про це у підлітка, а, швидше за все, для правдивості попросить привести й маму, яка підтвердить слова юного клієнта.

9. Погане самопочуття

Будь-яке ослаблення імунної системи може призвести до негативних ефектів. Тому в стані хвороби, особливо при підвищеній температурі тіла, слабкості, нездужання, погане самопочуття робити тату заборонено.

10. Серцеві хвороби

При серцевих захворюваннях нанесення тату може обернутися загостреннями. Справа в тому, що в такому разі люди погано переносять біль, який неминучий при набиванні тату. У цей же список можна віднести бронхіальну астму та епілепсію.

Рекомендації перед сеансом тату

Якщо ви не потрапляєте в список людей з протипоказаннями та зважилися на тату, необхідно знати певні правила перед тим, як піти на сеанс.

Ні в якому разі не пийте алкоголь, не приймайте ліки (особливо аспірин). Це буде розріджувати кров, а значить, збільшити ймовірність кровотечі під час нанесення тату.

Ніколи не потрібно приходити на сеанс голодним. Це дозволить почувати себе комфортніше під час сеансу, а також істотно знизить больові відчуття. Особливо буде корисно з’їсти що-небудь солоденьке, так як це збільшити рівень цукру в крові.

Не одягайтеся так, щоб майстру довелося вилізти зі шкіри геть, щоб набити вам тату. Наприклад, якщо б’єте наколку на зап’ясті, не треба одягати кофту з вузькими рукавами — вибирайте таку футболку або одяг, рукави в якій будуть заходити без проблем.

Обов’язково гарненько виспіться перед сеансом. Це дозволить залишатися у формі, коли майстер буде робити вам зображення, а значить, контролювати весь процес.

Підготуйтеся до того, що вас чекає після сеансу — догляд за тату. Багато хто помилково вважають, що він закінчиться через тиждень-другий, коли вона заживе, але це не так. Якщо ви хочете зберегти малюнок на шкірі на довгі роки таким же свіжим і красивим, доглядають кошти необхідні на постійній основі.

В тому числі і з цієї причини перед сеансом необхідно 100 разів подумати, а один відрізати. Адже тату — це назавжди. Це те, що вас буде супроводжувати протягом життя, нагадувати про якісь події чи почуття. Тому потрібно виважено поставитися до того, що буде зображено на вашому тілі.