Профільні експерти назвали Топ-3 небезпечних продуктів, які провокують утворення тромбів. На думку фахівців, раціон харчування надає на формування прижиттєвих згустків крові в кровоносних судинах найбільший вплив.

Тромбоз небезпечний тим, що може спровокувати інсульт і інші стани, що ведуть до летального результату. Уникнути утворення тромбів можна, переглянувши раціон. Експерти вивчили склад кількох десятків продуктів харчування на предмет наявності небезпечних компонентів і виділили Топ-3 найбільш шкідливих, які провокують утворення кров’яних згустків.

Лідером рейтингу виявилася печінка, свиняча і яловича. У цьому продукті міститься величезна кількість холестерину і вітамінів групи К, який безпосередньо впливає на згортання крові. На другому місці списку виявився маргарин. Транс-жири, що входять до його складу згущують кров, погіршують її прохідність і навантажують клапани судин.

Читайте також:  Зайва самовпевненість може завдати шкоди вашому здоров'ю

Замикає перелік копчена ковбаса. У ній дуже багато шкідливого холестерину, що збирається на стінках судин. Спочатку з нього утворюються бляшки, які, в свою чергу, стають тромбами. Експерти рекомендують замінити небезпечні продукти на м’ясо курки і яловичини. Замість маргарину ввести в раціон вершкове масло, а також додати овочі, фрукти і натуральні соки.