Медики з Великобританії представили увазі один з ключових симптомів раку порожнини рота. Матеріал відповідного змісту опублікований в зарубіжному виданні Express.

Рак порожнини рота може початися в будь-якій частині, включаючи губи, язик, внутрішню слизову щік або губ, область за зубами мудрості і верхню та нижню ясну. Тільки невеликий відсоток людей впевнені в своїх знаннях про хворобу. За словами британських медиків, відчуття оніміння сигналізує про ймовірне онкологічне захворювання. Це відбувається, коли ракові клітини викликають пошкодження нервів або кровоносних судин.

Медичний термін для даного стану – парестезія, що є одним з видів розладу чутливості, що характеризується спонтанно виникають відчуттями печіння, поколювання, повзання мурашок. Іншими симптомами раку ротової порожнини є зміни в голосі або проблеми з мовленням, біль або утруднення при ковтанні, незрозуміла втрата ваги, випадання зубів, труднощі з рухом щелепи і червоні чи білі плями на слизовій.

Варто відзначити, що виживаність при захворюванні на рак порожнини рота становить від 19 до 58%, в залежності від місця ураження та діагностування.

«Настійно рекомендується відвідати свого лікаря загальної практики або стоматолога, якщо який-небудь з перерахованих симптомів триває довше трьох тижнів. Особливо важливо звернутися до фахівця, якщо ви регулярно п’єте або курите», – попередили медики.