Експерти розповіли, які вітаміни потрібно отримувати, щоб зберегти здоров’я очей. Вони назвали не тільки відділи органу, на які речовини впливають, але і продукти, що містять їх.

Найголовнішим мікроелементом для очей експерти вважають вітамін A. Він є частиною світлочутливого пігменту родопсину, що підтримує чистоту рогівки. Поповнити його дефіцит можна, вживаючи листову зелень, батат і болгарський перець. Захистити ж клітинні мембрани від окислення можуть антиоксиданти, що містяться у вітаміні E.

Щоб отримати органам зору токоферол, також необхідно вживати листову зелень. Міститься він в авокадо, різних насінні і горіхах. Доведено його наявність в рибі жирних сортів. Для профілактики потрібно отримувати достатньо ніацину. Він не запобігає пошкодженню зорового нерва, що є головною причиною глаукоми. Вітамін B3 є в м’ясі птиці, яловичині, бобових, в тому числі арахісі і грибах.

Читайте також:  103-річний чоловік розкрив оригінальний секрет свого довголіття

Щоб поповнити запаси вітаміну B2, необхідно їсти вівсяну кашу, злаки, яловичину і кисломолочні продукти. Вони дозволяють виробити мікроелемент, який бере участь в більшості біохімічних реакцій організму-рибофлавін. Цей водорозчинний вітамін відіграє дуже важливу роль. Вироблення колагену входить до складу рогівки і склери, підтримує аскорбінова кислота.

Доведена вченими користь вітаміну C в профілактиці катаракти. Мікроелемент знижує ризик розвитку захворювання на 75%. Поповнити його можна, вживаючи броколі, солодкий перець, а також ягоди, тропічні фрукти і цитрусові плоди.