Дані свідчать про те, що тривале відчуття самотності згубно позначається на здоров’ї. Як це почуття перетворюється на хворобу? Відчуття соціальної ізоляції може сприяти розвитку нездорової поведінки, наприклад, занадто мало фізичних вправ, надмірного вживання алкоголю і куріння.

Самотність може вплинути на здоров’я мозку і гостроту розуму

Люди похилого віку, які соціально ізольовані або відчувають себе самотніми, також, як правило, гірше справляються з тестами на розумові здібності, особливо коли потрібно швидко обробляти інформацію. А ті, хто відчуває себе самотнім, демонструють більш швидке зниження продуктивності на тих же тестах протягом декількох років наступних тестів.

Читайте також:  Як розпізнати цукровий діабет

Вважається, що самотність може сприяти зниженню когнітивних функцій з кількох причин, включаючи відсутність фізичної активності, симптоми депресії, поганий сон, підвищення артеріального тиску і запалення.

Також було виявлено, що самотність збільшує ризик розвитку деменції на цілих 20%. Фактично, самотність має вплив, подібний до впливу інших відомих факторів ризику деменції, таких як діабет, гіпертонія, відсутність фізичної активності та втрата слуху.

Як самотність може сприяти розвитку хвороб

Самотність також є важливим фактором соціального стресу, який може активувати стресові реакції організму. При продовженні ця відповідь може привести до посилення запалення і зниження імунітету, особливо у літніх людей.

Читайте також:  Що збільшує ризик психічних захворювань

Стратегії боротьби

Замість того, щоб зосереджуватися на тому, що неможливо в даний момент, постарайтеся переорієнтувати свою увагу на те, що ви можете зробити, щоб залишатися на зв’язку, і складіть план дій. Це може включати в себе планування спілкування з друзями або родиною або спроби зайнятися новими справами вдома, на які у вас зазвичай немає часу, наприклад онлайн-класи або книжкові клуби.

Джерело: МедікФорум