Хропіння виникає найчастіше у людей, які страждають надмірною вагою, коли відбувається порушення іннервації м’язів м’якого неба. Воно провисає, закриває дихальні шляхи і з’являється хропіння. Також хропіння може з’явитися у дітей будь-якого віку при порушенні носового дихання. Найпоширенішою причиною його є аденоїди, також заважають повітрю проходити по дихальному тракту.

Експерти розповіли сайту, що хропіння досить небезпечний стан, так як під час сну з його допомогою відбуваються значні по тривалості зупинки дихання, які негативно впливають не тільки на стан мозку, але і на трофіку серцевого м’яза.

Чи можна позбутися від хропіння в дитячому віці? Звичайно. Зверніться до ЛОР-лікаря, який призначить вашій дитині аденектомію – видалення аденоїдів, якщо вони стали причиною. При неврологічних проблемах м’якого піднебіння лікування повинно проводитися у невролога.

Методика 1. Для хропіння дорослих існує кілька методик. Найпростіша це не давати людині спати на спині, так як під час сну в такому положенні м’яке піднебіння під дією сили ваги опускається і прикриває носоглотку.

Методика 2. Інший спосіб – це тренування м’якого піднебіння, а точніше м’язу, який тримає піднебіння в тонусі. Якщо її тренувати, у ряді випадків можна позбутися від хропіння.

Методика 3. Безсумнівно, що існує хірургічний метод. М’яке піднебіння, атонічне і розтягнуте, банально підрізають, від чого звільняється шлях для нормальної циркуляції повітря під час сну.

Небезпечне хропіння і тягне за собою серйозні наслідки стан, тому залишати його без уваги не можна. Всі методи, наведені вище можна і потрібно використовувати в комбінаціях. Одноосібний метод діє досить слабо. Крім того, необхідна обов’язкова корекція надмірної ваги і хронічних захворювань, присутніх у пацієнта.

Джерело: МедікФорум