Якщо людина буде всього на кілька годин в день класти під голову телефон, то випромінювані їм електромагнітні хвилі, нехай і крізь подушку, можуть негативно відбитися на роботі мозку в тривалій перспективі. З такою заявою виступив голова ІІТ при університеті “Синергія” Станіслав Косарєв.

Взагалі, зазначає фахівець, оптимальним варіантом буде відмова від використання гаджета мінімум за годину до відходу до сну, оскільки це негативно відбивається на його якості, може спровокувати проблеми із засипанням і навіть привести до частих пробуджень пізно вночі.

“Якщо телефон не перевести в тихий режим або не відключити зв’язок, це негативно відіб’ється на стані нервової системи», – підкреслює фахівець.

Крім того, за словами Косарєва, регулярний сон з включеним телефоном під головою, може спровокувати появу тривожності і порушення сну. Погоджується з цією думкою і лікар Петро Соков, відзначаючи, що повідомлення і повідомлення будуть відволікати людину, перешкоджати переходу в фазу глибокого сну і погіршувати його загальну якість.

“Багато хто намагається використовувати свої смартфони для моніторингу сну, але для цієї мети найкращим вибором буде фітнес-браслет або смарт-годинник з відключеними в нічний час повідомленнями”, – додає медик.