Фталати – небезпечні хімічні речовини, що входять до складу деяких косметичних продуктів, таких як лаки для нігтів, волосся та губні помади. Виявляється, вони негативно впливають на інтелект майбутньої дитини. Це з’ясували дослідники з Колумбійського університету, передає Science World Report. Фталати можна знайти не тільки в косметиці, але і в різних пластикових продуктах.

У дослідженні взяли участь 328 жінок і їх діти. У всіх учасниць був низький рівень доходів. Вчені проаналізували рівні фталата в сечі жінок в останньому триместрі вагітності. Вони помітили: вплив високих рівнів фталата знижувало IQ дітей у віці семи років більш ніж на шість балів.

У дітей тих матерів, в організмі яких виявили найвищі (25%) концентрації фталатів DnBP і DIBP, IQ виявився нижчим на 6,6-7,6 пункти в порівнянні з іншими дітьми. Тим часом, зниження IQ на 6-7 пунктів може сильно вплинути на успішність дитини. Результати не змінилися після того, як дослідники врахували інші чинники, наприклад, інтелект і рівень освіти матері.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧИМ СИГАРЕТА НЕБЕЗПЕЧНА ДЛЯ ПЛОДУ?

ЯК ЗБЕРЕГТИ ЗДОРОВ’Я ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ

ПОВНІТИ НА ПОЧАТКУ ВАГІТНОСТІ ОСОБЛИВО НЕБЕЗПЕЧНО