Хоча випадкова травма або видалення родимки може посприяти розвитку несприятливих процесів, істотна небезпека цієї події є перебільшеною.

Не потрібно вірити тому, що травмувати родимку небезпечно через виникнення раку або загрози смерті. Якщо невус виявився пошкоджений, перш за все, місце травми потрібно обробити дезінфікуючим складом і накласти на вогнище пошкодження стерильну марлеву пов’язку.

Як правило в тих випадках, коли травмуються дрібні родимки, цих дій буває досить.

“При правильній обробці через дві доби на місці пошкодження з’являється скоринка, яка потім самостійно відходить”, – розповіли експерти порталу «Рамблер».

При травмі великої родимки потрібно обов’язково звернутися до лікаря, пройти огляд і проконсультуватися про подальші дії. Фрагменти родимки, котрі відірвалися від шкіри краще зібрати і принести з собою на прийом.

Читайте також:  Лікарка назвала найбільш небезпечні солодощі для здоров'я

Експерти підкреслюють, що сам по собі відрив родимки не може стати причиною чогось небезпечного. Але травма, інфікування рани здатні виявитися каталізатором небезпечних хвороботворних процесів. В цьому плані схожий ризик підвищує будь-яка більш-менш серйозна травма тіла.

Якщо родимка несподівано відвалилася самостійно, відвідати лікаря слід без зволікання. Фахівці попереджають, що “дивна поведінка” родимок є однією з ознак розвитку пухлини.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News