Хоча випадкова травма або видалення родимки може посприяти розвитку несприятливих процесів, істотна небезпека цієї події є перебільшеною.

Не потрібно вірити тому, що травмувати родимку небезпечно через виникнення раку або загрози смерті. Якщо невус виявився пошкоджений, перш за все, місце травми потрібно обробити дезінфікуючим складом і накласти на вогнище пошкодження стерильну марлеву пов’язку.

Як правило в тих випадках, коли травмуються дрібні родимки, цих дій буває досить.

“При правильній обробці через дві доби на місці пошкодження з’являється скоринка, яка потім самостійно відходить”, – розповіли експерти порталу «Рамблер».

При травмі великої родимки потрібно обов’язково звернутися до лікаря, пройти огляд і проконсультуватися про подальші дії. Фрагменти родимки, котрі відірвалися від шкіри краще зібрати і принести з собою на прийом.

Експерти підкреслюють, що сам по собі відрив родимки не може стати причиною чогось небезпечного. Але травма, інфікування рани здатні виявитися каталізатором небезпечних хвороботворних процесів. В цьому плані схожий ризик підвищує будь-яка більш-менш серйозна травма тіла.

Якщо родимка несподівано відвалилася самостійно, відвідати лікаря слід без зволікання. Фахівці попереджають, що “дивна поведінка” родимок є однією з ознак розвитку пухлини.

Джерело: МедікФорум