Якщо ви хочете схуднути або наростити м’язову масу, ви повинні переконатися, що ваш метаболізм працює добре. Щоб підвищити метаболізм у довгостроковій перспективі, слід уникати п’яти продуктів.

Чи страждаєте ви від затримки рідини, почуваєтеся млявим або страждаєте на запори? Це все неприємні речі, але вони мають загальне походження: у вас справді розбалансований обмін речовин.

Як це відбулося? Найчастіше це відбувається через незбалансоване харчування; саме ці п’ять продуктів гальмують обмін речовин.

1. Занадто багато соєвих бобів

Почнемо з самої суперечливої їжі.

Багато хто відзначає сою як практично рятівне джерело білка, і немає жодних сумнівів у тому, що квасоля забезпечує важливі поживні речовини. Однак при надмірному вживанні він може вплинути на щитовидну залозу в деяких людей. Але тільки якщо у вас є захворювання щитовидної залози.

Читайте також:  Люди з гіпертонією стають схильні до діабету

2. Майже не містять поживних речовин: борошно, макарони та білий рис

Біле борошно, яке переважно використовується в макаронах і хлібі, практично не забезпечує організм поживними речовинами, які могли б стимулювати обмінні процеси.

Результат: обмін речовин перетворюється на енергозберігаючий режим.

“Глютен, крохмаль та фітинова кислота, що містяться в рафінованих зернах, створюють додаткове навантаження на організм”.

3. Уповільнює обмін речовин: алкоголь

Незалежно від того, чи це пиво, вино або ігристе вино, алкогольні напої гальмують обмін речовин і, отже, спалювання жиру, уповільнюючи травні ферменти і тим самим блокуючи всі подальші процеси травлення. Це означає, що жир відкладається у клітинах.

У той самий час алкоголь пригнічує вироблення гормону зростання тестостерону.

“Особливо якщо ви намагаєтеся наростити м’язову масу, вживання алкоголю є контрпродуктивним”.

4. Викликає тягу до солодкого

Цукор викликає різкий стрибок рівня інсуліну в організмі, що створює велике навантаження на підшлункову залозу, що виділяє інсулін.

Читайте також:  4 продукти, які містять багато вітаміну D

У цей час організм нехтує метаболізмом.

“Після цукрового припливу підшлункова залоза часто працює настільки інтенсивно, що перевищує заплановану норму і згодом виникає гіпоглікемія”.

Результат: погана концентрація, зниження працездатності та чергова тяга.

5. Безалкогольні напої: краще виключити їх зі свого раціону

Не дивно, що газовані та енергетичні напої уповільнюють метаболізм. Вони сповнені цукру, а, як відомо, рафінований цукор гальмує спалювання жиру і сприяє відкладенню надлишків вуглеводів у жирових депо.

Водночас солодкі напої викликають сильний апетит або навіть потяг до їжі, оскільки рівень цукру в крові підвищується надто швидко, а потім знову швидко падає.

Навіть дієта з високим вмістом білка знижує спалювання жиру при вживанні газування під час їжі.

Читайте також:  Лікар-дієтолог попереджає, що деякі фрукти можуть уповільнити процес схуднення та рекомендує уникати їх вживання

«Ми були здивовані тим, наскільки великий вплив солодких напоїв на обмін речовин у поєднанні з білковою їжею. Близько третини додаткових калорій від цих напоїв не спалювалося, і організму також потрібно менше енергії для травлення їжі».

Висновок: краще повністю виключити зі свого раціону солодкі напої.

Поради, як прискорити метаболізм

  • Вранці випийте склянку соку грейпфрутового або лимонної води або невелику порцію імбиру.
  • Одна чи дві чашки зеленого чаю також прискорюють обмін речовин.
  • Пийте більше двох літрів води та несолодкого чаю на день.
  • Приправте їжу перцем чилі, корицею чи імбиром.
  • Висипайтеся – не менше семи-восьми годин.
  • Їжте достатньо білків
  • Включіть у свою програму тренувань силові тренування замість кардіо. Чим більше м’язів, тим більше жиру витрачається у стані спокою.