Деякі вважають за краще приймати душ перед сном, а інші не можуть встати вранці без душу. Який час доби краще? На це намагаються дати відповідь фахівці.

В який час дня потрібно приймати душ?

“Немає ніяких наукових доказів того, в який час дня краще приймати душ”, – говорить Амеш А. Адаля, лікар і вчений з некомерційної організації Центр безпеки здоров’я Джона Хопкінса.

Тому кожен може в принципі сам вирішувати, коли приймати душ. За словами Адалії, будь-хто, хто страждає акне, алергією на шерсть тварин або схильний до появи прищів, повинен приймати душ ввечері після фізичної активності. Це видаляє бактерії та забруднення і запобігає появі плям на шкірі. Також фахівці радять приймати вечірній душ людям, які ведуть активний спосіб життя або сильно потіють на роботі.

Читайте також:  Названо п'ять головних секретів довголіття

При митті волосся слід дотримуватися таких правил: зазвичай досить кожні два дні, особливо якщо волосся швидко стають тонкими і жирними.
Вечірнє очищення також краще підходить для шкіри, схильної до сухості: захисна мантія шкіри може легше відновлюватися за ніч.

Вечірній душ може поліпшити сон

Дослідження, опубліковане в Європейському журналі прикладної фізіології та фізіології праці, показало, що прийняття теплого душу перед сном може поліпшити якість сну.

“Тепла вода знімає напругу, а також допомагає зменшити стрес”, – пояснює клінічний психолог Еріка Мартінес.

Якщо у вас є проблеми з засипанням або сном, теплий душ ввечері може бути хорошим варіантом.

Читайте також:  Вживання риби може знизити ризик розвитку деменції: результати дослідження

Приймаючи душ вранці, Ви в хорошій формі

У ранкового душу також є свої переваги – він покращує кровообіг і дає енергію на весь день. Більш низька температура води також стимулює кровообіг і, таким чином, бадьорить тіло і розум. Тим, хто схильний потіти ночами, в ідеалі слід приймати душ вранці, щоб запобігти утворенню запаху. Жирне волосся також часто вимагає миття вранці, щоб змити шкірний жир і жирові відкладення з шкіри голови і волосся вночі, а зачіска не виглядала плоскою або в’язкою.

Висновок: душ як вранці, так і ввечері має свої переваги, тому вам слід адаптувати свій розпорядок до повсякденного життя і типу шкіри.

Читайте також:  Рання сивина може виникати через нездорову щитовидну залозу

За словами експертів, якщо у вас немає схильності до сухої шкіри, ви можете приймати душ двічі на день.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News