Картоплю відрізняє простота приготування і можливість довгого зберігання. Однак експерти попереджають, що не вся картопля придатна для вживання. Якщо ви помітили, що шкірка стала зеленого кольору, відмовтеся від вживання коренеплоду.

Може здатися, що зрізання зеленої частини овоча досить, проте експерти не згодні. Картопля стає зеленою, коли починає виробляти хлорофіл, що є природним процесом. Але одночасно з цим відбувається і вироблення соланіну. Це з’єднання дозволяє картоплі захищати себе від пошкоджень, що наносяться тваринами, комахами, бактеріями і грибками.

Найвищий рівень соланіну міститься в шкірці картоплі, тому її видалення частково вирішує проблему. У дослідженні, опублікованому в журналі regulatory Toxicology and Pharmacology, було встановлено, що очищення картоплі знижує кількість токсичних рослинних сполук лише на 30 відсотків, а решта 70 можуть бути присутніми в самій картоплині.

Вчені не можуть назвати точну концентрацію соланіну, смертельну для людини, оскільки проведення таких досліджень було б неетичним. Але одна робота показала, що всього 1,2 міліграма соланіну на кілограм ваги достатньо для появи симптомів отруєння.