Високий кров’яний тиск або гіпертонія є передвісником серйозних проблем з серцем, тому важливо відстежувати цей показник. Багато досліджень стверджують, що в боротьбі з цією недугою можуть допомогти різні продукти і напої.

Згідно з одним дослідженням, опублікованим в Пакистанському журналі харчових наук, знизити артеріальний тиск може чай з часником і медом.

Щоб визначити вплив цих двох продуктів, учасникам дослідження з гіпертонією протягом 42 днів давали чай з медом і часником, після чого вчені аналізували показники їх систолічного і діастолічного артеріального тиску, а також ліпідний профіль.

Результати показали, що регулярне вживання чаю з часником і медом дійсно знижує рівень артеріального тиску. Крім того, цей напій знижував рівень “поганого” ЛПНЩ холестерину, і підвищував рівень “хорошого” ЛПВЩ холестерину.

“Отримані дані свідчать про те, що часник і мед мають багатообіцяючий антигіпертензивний потенціал проти високого кров’яного тиску. Часник і мед добре переносяться і можуть розглядатися як додатковий варіант лікування гіпертонії”, – підсумували дослідники.