Зарубіжні експерти розповіли, до чого у чоловіків призводить недолік тестостерону. Серед ефектів – зниження статевого потягу і безпліддя. Стаття відповідного змісту опублікована в тематичному джерелі.

Тестостерон є гормоном, який необхідний для правильного розвитку м’язів і мужності. Його рівень знижується з віком, що має зв’язок з чоловічою менопаузою. Досить часто представники сильної статі не розуміють, що відбувається в їх організмі. Найпоширенішими ознаками зниження рівня гормону є: зміна настрою, втома, слабкість, депресивний стан.

Недолік андрогену призводить до зменшення м’язової маси, збільшенню ваги, облисіння, зниження кількості рослинності на всьому тілі, пом’якшення яєчок, збільшення грудей. У цьому ж списку витончення кісток, їх ослаблення і підвищення ймовірності переломів. “Недолік в організмі гормону не завжди заважає сексу, але найчастіше це трапляється. При низькому рівні тестостерону складніше отримати або зберегти ерекцію. Посилюють стан справ позбавлення сну і хронічні хвороби”, – відзначають медики.

Читайте також:  Названо продукти, які допомагають схуднути

До неспецифічних ознак відносяться: легка дратівливість, погана концентрація, нестача енергії. Однією з багатьох функцій тестостерону є допомога у виробленні сперми. Коли його рівень низький, «кількість сперматозоїдів» зменшується, що має пряме відношення до безпліддя. Що стосується причин недостатнього вироблення андрогену, серед них діабет, захворювання нирок і печінки, хронічна обструктивна хвороба легенів (ХОЗЛ), травма яєчка, порушення в роботі гіпофіза, хіміотерапія, стероїдні препарати.