Сучасні дослідження і досягнення науки дозволили істотно просунутися у боротьбі з небезпечними захворюваннями, у тому числі з хронічними хворобами.

Одне з найбільш підступних захворювань – діабет. Він може не тільки зіпсувати якість життя людини, але і зробити її інвалідом.

Діабет деструктивно впливає на тканини і всі судини. Важкі форми захворювання можуть призвести до гангрени і навіть ампутації кінцівок.

Представники наукового товариства розповіли про сім засоби запобігання цукрового діабету.

Відмова від їжі, яка пройшла промислову обробку

У продуктах, які пройшли обробку на виробництві, найчастіше цукор міститься у великій кількості. Особливо небезпечний продукт, якщо в ньому є штучні замінники цукру.

Одна з основних причин діабету – накопичення і підвищення глюкози в організмі. Також сприяє хворобі розвиток стійкості до інсуліну. Фахівці радять включити в раціон більше необроблених продуктів і практично виключити солодке, куплене в магазині.

Читайте також:  Одна проста звичка, яка збереже молодість рук

Перебити бажання з’їсти солодке можна кислою їжею.

Відмовитися від їжі, якщо її глікемічний індекс перевищує 35

Глікемічний індекс (ГІ) – це показник швидкості трансформації вуглеводів в глюкозу. Чим вище показники, тим швидше звільняється глюкоза, що підвищує кількість цукру в організмі.

До продуктів з підвищеним ГІ відносяться всі солодощі та десерти з борошна, здобні вироби, а також білий хліб.

Добре висипатися

Відпочив організм не буде вимагати великої кількості глюкози, тому вкрай важливо добре висипатися.

Розвивати в собі стійкість до стресів

Стресові ситуації підштовхують багатьох людей їсти більше солодкого, в результаті чого відбувається підвищене продукування інсуліну. Звикання до нього пов’язане з підвищенням ризику розвитку діабету.

Читайте також:  Названо овочі, які здатні продовжити молодість мозку

На думку експертів, фізична активність, особливо, якщо займатися улюбленим видом спорту, сприяє зняттю стресів і покращує емоційне самопочуття.

Включити в раціон достатню кількість білка

В раціоні повинно бути достатньо білка. Дієтологи стверджують, що краще, щоб він був рослинного походження (соя, сочевиця, квасоля, горох, нут).

Додати в раціон продукти з вмістом лугу

Продукти, в яких міститься луг, нормалізують кількість цукру в крові. До такої їжі відносяться овочі, вся зелень, капуста, несолодкі фрукти і ягоди, часник. Лимон, незважаючи на його кислий смак, має високий рівень лужності. Тому не забувайте включати цитрусові фрукти в раціон.

Читайте також:  102-річна шотландка розповіла, як дожити до такого віку
Пити побільше рідини

У людей, які п’ють достатню кількість рідини, знижується ймовірність підвищення густини крові через збільшення цукру в організмі. В іншому випадку підвищується ймовірність розвитку діабету і стійкості до інсуліну.

Крім перерахованих методів запобігання діабету важливо не забувати періодично контролювати рівень цукру в крові. Це можна зробити, склавши звичайний аналіз крові.

Для хворих на цукровий діабет рекомендовано займатися фізичними навантаженнями, але помірно. Це можуть бути, наприклад, піші прогулянки, гімнастичні вправи, плавання, катання на велосипеді, ковзанах і т. д.

Вчені сподіваються, що профілактичні заходи допоможуть людям уникнути небезпечної недуги, яка не щадить ні дорослих, ні дітей.

Джерело: menslife