Житній або чорний хліб багато хто вважає корисніше за білий, пшеничний. В одній лише скибочці міститься безліч вітамінів і мінералів. Експерти назвали шість причин, щоб включити житній хліб в свій раціон.

Завдяки високій стійкості жита до холоду вона стала зерновою культурою, популярною в Європі. Як пише Food.News, існує чотири основних види житнього хліба:

  • пшенично-житній;
  • чорний;
  • мармуровий;
  • цільнозерновий.

Підтримує роботу серця

Дослідження показали, що житній хліб допомагає знизити ризик серцевих захворювань. Згідно з експериментом, 40 осіб отримували 20% денної норми калорій з житнього або пшеничного хліба протягом восьми тижнів. У тих, хто їв житній хліб, рівень “поганого” холестерину був нижче.

Читайте також:  Про які хвороби говорять холодні руки

Контролює рівень цукру в крові

Підтримка стабільного рівня цукру в крові – ключ до профілактики діабету, вважають вчені. Житній хліб якраз допомагає його стабілізувати: клітковина уповільнює всмоктування цукру в кишечнику, а фенольні сполуки також допомагають уповільнити викид цукру та інсуліну в кровотік.

Покращує здоров’я кишечника

Клітковина є ключовим живильним речовиною для травлення, вона допомагає організму очищатися.

Знижує вагу

Якщо з’їсти на сніданок кілька скибочок житнього хліба, то можна бути ситим до обіду. Житній хліб дуже ситний завдяки високому вмісту клітковини. Таким чином, додавання житнього хліба в раціон може в довгостроковій перспективі привести до втрати ваги.

Читайте також:  Названо сім продуктів на сніданок для зниження ваги

Зменшує запалення

Деякі дослідження показують, що житній хліб може зменшити запалення в організмі завдяки його фенольним сполукам.

Зменшує ризик розвитку раку

Житній хліб також має величезний потенціал у боротьбі з раком через його антиоксидантів. Зокрема, як пише портал, він зменшує ризик виникнення раку простати, товстої кишки і грудей.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News