На ранній стадії захворювання COVID-19, крім респіраторних симптомів, відзначаються і проблеми з органами зору. Про це розповіла лікар-офтальмолог Арпіне Адамян.

Зокрема, на її думку, у людей нерідко виникає коронавірусний кон’юнктивіт. Це відбувається тому, що слизова очей являє собою сприятливе середовище для SARS-CoV-2, внаслідок збігу їх кислотно-лужного балансу. Вірус протягом значного часу може перебувати в слизовій ока, вражаючи при цьому його поверхню, пише в п’ятницю, 20 серпня, “Прайм”.

Лікар перерахувала наступні симптоми коронавірусного кон’юнктивіту:

  • виражений свербіж повік;
  • рясне сльозотеча;
  • світлобоязнь;
  • почервоніння очей;
  • відчуття стороннього тіла в органах зору;
  • затуманення зору.

Вона зазначила також, що очам можуть загрожувати і більш серйозні проблеми. Вірус негативно впливає на кровоносну систему організму, при ньому підвищується ризик утворення тромбів. На її думку, росіянам, які перенесли COVID-19, слід бути уважними до свого зору. У разі появи плям, звуження або втрати зору, потрібно негайно звернутися до лікаря.

Читайте також:  Стало відомо, що змушує м'язи рости швидше

Адамян попередила, що COVID-19 може призвести до загострення хронічних захворювань очей. Таких, як алергічний кон’юнктивіт, глаукома. Крім того, лікарі відзначали випадки блискавичного перебігу катаракти.

Особливу увагу до своїх очей повинні проявляти ті, хто використовує м’які контактні лінзи. Лікар порекомендувала відмовитися від них на час пандемії і перейти на окуляри.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News