Зарубіжний лікар Нор Ашикін Мохтар розповів про переваги відрощування бороди для здоров’я. Серед позитивних впливів має місце захист від раку.

Першою перевагою є те, що борода запобігає бактеріальні інфекції. Це пояснюється тим, що регулярне гоління залишає пори, чутливі до проникнення всіх видів патогенів. Зокрема, знижується ризик фолікуліту – це поширений стан, при якому волосяні фолікули інфіковані грибками.

У поєднанні з вусами волосяний покрив на нижній частині обличчя може допомогти чоловікам, які страждають астмою і алергією. Мова йде про поглинання пилу, пилку і цвілі, перш ніж вони встигнуть потрапити в рот і ніздрі. Крім того борода здатна зменшити захворювання ясен, викликане бактеріями, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Цибулини волосини виробляють жир, який сприяє ущільненню шкіри, що запобігає її лущенню, причому не залежно від пори року.

Читайте також:  Трихолог назвав 3 зміни способу життя, які запобігатимуть облисінню

Досить довга борода також здійснює природний захист від ультрафіолетового випромінювання, що знижує ймовірність не тільки опіків на даній ділянці тіла, але онкологічних захворювань. Вона є і відмінним замінником, щоб допомогти зберегти тепло в холодну погоду, що знижує ризик захворіти. Що стосується естетичної сторони питання, то рослинність такого роду мінімізує появу зморшок в нижній частині обличчя. У списку позитивних впливів бороди і мінімізація появи прищів.