Іспанські дієтологи вважають помилкою твердження, що «їсти можна все, але в міру». На їхню думку, ряд продуктів слід виключити з раціону раз і назавжди.

Фахівці вважають, що рафінована мука, через яку відбуваються різкі скачки рівня глюкози в крові, не приносить нічого, крім шкоди. Якщо захоплюватися цим продуктом, то можна захворіти на цукровий діабет.

— У процесі переробки зернових культур відправляються у відходи клітковина та інші поживні речовини, крім того, рафіновані продукти мають високий глікемічний індекс, тому вони менш поживні, — зазначають дієтологи.

Вони радять відмовитися від рафінованого борошна на користь цільнозернового.

Також слід уникати ковбасних виробів, оскільки вони наполовину складаються з добавок, крохмалю та інших речовин. Крім іншого, а них дуже багато солі і цукру.

Рекомендується відмовитися і від знежирених молочних продуктів. Молоко і молочні продукти з низьким вмістом жиру, як правило, містять цукор, щоб хоч якось компенсувати відсутність смаку.

Випічку, снеки і напівфабрикати, а також продукти, на етикетці яких є такі написи, як «низькокалорійний», «зеро» і «без цукру» взагалі не можна їсти. Також рішуче варто відмовитися від алкоголю, радять експерти.