Зробити нерви міцнішими і поліпшити настрої допомагає вживання дині – про це розповіла лікар-дієтолог Антоніна Стародубова. За її словами речовини, які містить цей сезонний продукт, благотворно впливають на стан нервової системи.

Розповідаючи про ідеальний сезонний продукт для міцних нервів і гарного настрою, головний позаштатний фахівець дієтолог столичного Департаменту охорони здоров’я Антоніна Стародубова виділила диню. В її м’якоті містяться речовини, що допомагають виробленню серотоніну, так званого «гормону щастя», що забезпечує людині здорові емоційні реакції, здатність розслаблятися і радіти, легше переносити напругу і рутинні стреси.

“До складу дині входить велика кількість вітамінів, фолієва кислота, бета-каротин і багато мінералів. Завдяки цьому набору, продукт також має антиоксидантну дію, покращує роботу серцево-судинної системи, є профілактикою раку», – розповіла лікарка.

При цьому Стародубова підкреслена, що вживати сезонний баштанний продукт потрібно помірно і строго при відсутності протипоказань. Перш за все, диня не рекомендується при надмірній вазі, цукровому діабеті, загостреннях захворювань шлунково-кишкового тракту.

Але і при відсутності даних захворювань з’їдати її потрібно в кількості не більше 300-400 грамів за день, оскільки диня має високий глікемічний індекс, тобто, швидко насичує організм вуглеводами. Зловживання нею загрожує зайвою вагою і ожирінням, попередила лікарка.