Експерти розповіли, кому не рекомендується робити татуювання, оскільки це небезпечно для здоров’я. Згідно з твердженням фахівців, при нанесенні малюнка на тіло в організм може потрапити інфекції, через які погіршитися стан людини.

Епідеміологічні дослідження показали, інфекція виявляється у 0,5-6% всіх людей, що мають татуювання. Вплив на пацієнтів, у яких спостерігаються хвороби серця, може бути серйозним: при попаданні бактерій в кровотік, вони здатні атакувати внутрішні органи. “Патогени можуть заразити серцеві клапани, які уражені або прооперовані”, – повідомив Томас Майнерц, що представляє Науково-консультативну раду Німецького фонду серця.

Відомо, що мікроорганізми можуть потрапляти в організм людини при різних умовах. Наприклад, в ході процедури пошкоджується шкіра, використовуються брудні чорнило, розчинники або голки. Якщо бактерії виявляються в глибоких шарах шкіри через кров і лімфатичну систему, то виникають гнійні запалення.

«У серці може розвиватися ендокардит, який є запаленням внутрішньої оболонки, провокується бактеріями. Дана інфекція вважається небезпечною для життя і часто призводить до хірургічного втручання або смерті», – повідомив експерт. Також може виникнути сепсис, що приводить до летального результату.

В результаті наявності хімікатів в фарбах у людей відбувається серйозна алергічна реакція. Найчастіше алергія може бути локальною і провокує неприємні відчуття. Часом це закінчується анафілактичним шоком.

Фахівці рекомендують відмовитися від татуювань людям, у яких псоріаз та інші шкірні захворювання, вроджений порок серця, захворювання клапанів, присутній високий ризик запалення внутрішньої оболонки серця, алергікам.

Джерело: Heilpraxisnet