Багато говориться як про користь, так і про шкоду ультрафіолетового випромінювання. Де тут правда?

Корисний ультрафіолет.

Це випромінювання допомагає організму виробляти вітамін D, який відповідає за засвоєння кальцію. Поверхневий погляд покаже, що кальцій потрібен для зміцнення кісток, недолік кальцію загрожує рахітом і неправильним зростанням кісткової тканини.

Виходить, ультрафіолетове випромінювання потрібно тільки дітям. У дорослої людини кістки вже міцні і вони м’якше не стануть. Але це не зовсім так. Кальцій крім кісткової тканини потрібний для правильної роботи м’язів, він відповідає за згортання крові і бере участь у виробленні гормонів та ферментів.

Для роботи нервових волокон теж необхідний кальцій. Згадайте осінньо-зимову депресію і зіставте її з недоліком ультрафіолетових променів. Стало бути, немає ультрафіолету, немає кальцію. Адже вітамін D організм віддає перевагу здебільшого виробляти сам. Скільки б ви не їли харчових добавок з вітамінами, реально засвоюється тільки незначна частина.

Шкідливе випромінювання.

Не варто ігнорувати, що надлишок ультрафіолетового випромінювання приносить непоправну шкоду. Найменше – це передчасне в’янення шкіри і сонячні опіки. Надлишок ультрафіолету шкідливий очам. Найбільше це відомо альпіністам, які після гострого сонячного опіку очей заробляють електроофтальмію, що веде до катаракти.

Додають чорний список і підвищена нервова збудливість і швидка втомлюваність, викликані надлишком гормонів, за які відповідає ультрафіолет. Завершимо список збільшенням, при високій інтенсивності випромінювання, небезпеки генетичних мутацій. Це загрожує онкологічними захворюваннями.

Який з цього можна зробити висновок? Все добре в міру. Якщо у вас є звичка цілі дні проводити на пляжі або в одних плавках на дачі з мотикою, обмежте своє завзяття. Якщо ж ви домосід і віддаєте перевагу проводити вільний час за комп’ютером, змусьте себе частіше бувати на вулиці.