Чай має безліч переваг для здоров’я, але це не означає, що його можна пити, не замислюючись. Залежно від способу його обробки, поточного стану здоров’я і частоти вживання певних видів напою, можна завдати серйозної шкоди організму.
Найбільше проблем зі здоров’ям можуть викликати кілька типів чаю.

Чай з живокосту

Це улюблений багатьма чай, який, як вважається, має цілющі властивості. Однак напій містить алкалоїди піролізидину, які можуть призвести до серйозного пошкодження печінки, розповів лікар-дієтолог Хиба Батул. Згідно з дослідженням, опублікованим в Public Health Nutrition, “вживання трав’яного чаю з листя живокосту може бути недоцільним” через його токсичного впливу на печінку.

М’ятний чай

Регулярне споживання м’ятного чаю може мати довгострокові наслідки для здоров’я. “Занадто велика кількість [цього чаю] може викликати роздратування і надавати отруйну дію на організм. Все тому, що активний інгредієнт м’яти, ментол, впливає (і руйнує) наші біологічні системи нагріву та охолодження”, – пояснила експерт з харчування Селін Бейтчман, пише Eat This, Not That!.

Чай з лимоном

За словами фахівців, чай з лимоном має більш високий рівень свинцю в порівнянні з іншими видами напою. Крім того, він відрізняється підвищеним рівнем фторидів і кислотності, що може привести до карієсу і виразок в ротовій порожнині.

Лакричний чай

Також відомий як чай з солодки може підвищувати кров’яний тиск. Лікарі рекомендують людям, які приймають ліки проти гіпертонії відмовитися від вживання такого напою. Однак, навіть якщо у проблем з тиском немає, краще обмежити вживання лакричного чаю, щоб не викликати його стійкого підвищення.