Різні дослідження показують, що кава корисна для здоров’я. Кава може запропонувати певний захист від:

  • хвороби Паркінсона;
  • діабету 2 типу;
  • захворювань печінки, у тому числі раку;
  • інфаркту та інсульту.

Для більшості молодих здорових дорослих кофеїн не помітно впливає на рівень цукру в крові. Показник до 400 міліграм кофеїну в день вважається безпечним. Проте важливо враховувати, деякі люди більш чутливі до кофеїну.

Якщо у вас є діабет, кофеїн може вплинути на дію інсуліну. У деяких людей з діабетом негативні ефекти виявляються після 200 мг кофеїну, що еквівалентно одній-двом чашкам чорної кави по 250 мл. Тому для діабетиків може бути корисним обмеження кофеїну в раціоні.

Те саме можна сказати і про вплив кофеїну на артеріальний тиск. Реакція тиску на кофеїн відрізняється від людини до людини. Кофеїн може спричинити короткочасне, але різке підвищення артеріального тиску, навіть якщо у вас немає гіпертонії. Вчені не мають конкретної відповіді на питання, що викликає цей сплеск.

Деякі дослідники вважають, що кофеїн може блокувати гормон, який допомагає розширенню артерій. Інші, що кофеїн змушує надниркові залози виділяти більше адреналіну. Деякі люди, які регулярно п’ють напої з кофеїном, мають більш високий середньодобовий тиск.