ГоловнаНовини Здоров'яНазвано звичайні продукти, які можуть запускати в організмі запалення

Названо звичайні продукти, які можуть запускати в організмі запалення

Із запаленням пов’язаний розвиток найнебезпечніших і важких хвороб, включаючи діабет, серцеві недуги, рак. Вживання деяких продуктів може провокувати появу в організмі запальних процесів.

Непереносимість лактози і можливі симптоми

Ми вже писали про роботу вченого-кардіолога Стівена Гандриха. Він вважає, що до запалень можуть вести помідори. В цих овочах, за словами вченого, містяться лектини – різновид білків, які виробляються рослинами для свого захисту від шкідників. Потрапляючи в організм людини, лектини активізують механізми, що ведуть до запальних процесів.

Небезпечний в цьому плані також цукор. При підвищенні рівня цукру активніше вивільняються молекули цитокіни, які впливають на процес запалення. В цілому всі рафіновані, «швидкі» вуглеводи у вигляді таких продуктів, як торти, макаронні вироби і випічка з білої муки можуть сприяти запальних захворювань.

Читайте також:  10 багатих білком продуктів, які допомагають худнути

Крім того, запальні реакції можуть стати наслідком вживання великої кількості їжі, яка готувалася з використанням рослинних масел, таких як рапсове, кукурудзяне, соняшникове і соєве. Фахівці відзначають, що в них міститься нездорове співвідношення здатних викликати запалення омега-6 жирних кислот і протизапальних омега-3.

Ще один вид харчових компонентів, які асоціюються з втратою здоров’я, – це трансжири: їх споживання може викликати системне запалення.

Крупи з глютеном звинувачуються деякими вченими в тому, що їх споживання провокує запальні процеси і загострює хворобливі прояви артриту та псоріазу. У деяких людей у відповідь на глютен виникає специфічна імунна відповідь, який веде до порушень в роботі кишечника і може запускати початок аутоімунних захворювань. Але таку теорію про підвищену чутливість до глютену поділяють не всі лікарі.

Читайте також:  Хвороби, при яких вітаміни і мікроелементи можуть серйозно нашкодити

Молочні продукти, як не дивно, теж входять в список продуктів, які здатні запускати в організмі запалення. Свідчити про неприйняття організмом «молочки» можуть головні болі, здуття живота, болі в кістках, шкірні висипання та інші симптоми запальних реакцій.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News