Раціон харчування хворого, що страждає якою-небудь недугою, має безліч відмінностей від такого для здорової людини, оскільки в ньому повинні бути компоненти, що борються з хворобами. Так, медики назвали головні продукти, які варто вживати при грипі та застуді.

У разі виникнення бактеріальних і вірусних інфекцій відбувається підвищення загальної температури тіла, а тому в цей період неодмінно необхідно правильно харчуватися, щоб не допустити зневоднення і виснаження. Лікарі рекомендують додати в раціон багато рідини, відвар шипшини і кисломолочні продукти. Денна норма води в день становить не менше двох літрів. В якості першої страви варто вибрати легкі супи на курячому бульйоні.

Що стосується м’яса, краще зупинитися на птиці, яка добре поєднується з овочами, і найкраще, якщо вони будуть зеленого кольору. Найбільш корисними при застуді фруктами є яблука, цитрусові і банани, а ось ягоди їсти в цей час шкідливо. Медичні фахівці дозволяють і десерти, а саме – мармелад і темний шоколад, проте вживати їх можна в невеликій кількості.