Американські вчені встановили найкращий засіб проти запаху часнику з рота. Ним виявилося звичайне яблуко.

Часник є однією з найпопулярніших приправ, здатних підсилити смак величезної безлічі страв. Але цей же продукт викликає і найстійкіший неприємний запах з рота, від якого часом буває надзвичайно складно позбутися. Американські дослідники з Державного університету Огайо залучили десятки добровольців, яких кілька тижнів поспіль годували часником. Протягом цього терміну всім учасникам дослідження давали самі різні засоби, які повинні були перебити характерний аромат.
 
Виявилося, що найбільш ефективним інструментом у боротьбі з запахом часнику з рота є звичайне яблуко. Також хороший ефект давали лимонний сік, зелений чай і м’ята. Стакан звичайного молока може знизити інтенсивність запаху на 50%, як показали експерименти, але пити рекомендується жирне молоко.
 
Як вважає автор дослідження професор Шеріл Беррінджер, яблука мають здатність “дезодорації” ферментів в часнику. Відзначимо, що одним з компонентів часнику є аллил метил сульфід, який наш організм не може розщепити в процесі травлення. Саме цей компонент згодом виділяється разом з потом і диханням.
 
Всі продукти харчування, які виявилися ефективними проти запаху часнику насичені поліфенолами, які нейтралізують гострі компоненти часнику. Кислотність лимонного соку, в свою чергу, також сприяє дезодоруючому процесу. Для отримання максимального ефекту вчені радять комбінувати часник з тими продуктами, які можуть нейтралізувати неприємний запах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧАСНИК ПЕРЕВЕРШИВ ЛІКАРСЬКІ АТИБІОТИКИ

ПРОДУКТИ, ЯКІ НЕ МОЖНА ЇСТИ НАТЩЕСЕРЦЕ