Від порції їжі, яку ви кладете на тарілку, і від того, як швидко ви її їсте, залежить, скільки ви їсте або, можливо, переїдаєте.

Нове дослідження показало, що, коли людям давали великі порції макаронів і сиру на обід, вони їли більше – на 43% більше, коли розмір порції збільшувався на 75%.

Ті, хто їли швидше або більше кусали, також зазвичай їли більше їжі.

“Я думаю, що обидва наші основні висновки мають значення для здоров’я і того, скільки ми їмо. І ще один крок-підтримка ваги і збільшення ваги”, – сказала автор дослідження Пейдж Каннінгем, докторант Університету штату Пенсільванія.

Дослідники зібрали 44 чоловіків і жінок на щотижневий обід протягом чотирьох тижнів, даючи їм порції макаронів і сиру різного розміру у випадковому порядку, що подаються з водою. Вони записали страви на відео, щоб оцінити швидкість, з якою учасники їли, а також розмір їх шматочків.

Вік учасників дослідження був від 18 до 68 років. Близько двох третин становили жінки. Близько 45% страждали надмірною вагою або ожирінням.

Швидкість їжі не змінилася при збільшенні розміру порцій. Учасники їли більше, коли їли швидше або кусали більше, а також коли вони їли більше або їли протягом більш тривалого часу.

Причина, по якій люди їдять більше, коли вони їли швидше, може полягати в реакції організму на те, як довго їжа залишається в роті людини.

Знаючи, що люди їдять більше, коли їх порції більше, одна рекомендація – знати, які порції ви даєте собі. Людина також може компенсувати споживання більшої кількості енергії або калорій, ніж йому потрібно, вибираючи продукти з меншою кількістю калорій на грам.

Від порції їжі, яку ви кладете на тарілку, і від того, як швидко ви її їсте, залежить, скільки ви їсте або, можливо, переїдаєте.

Коли змінюють калорійність їжі, знижуючи її на 30%, люди цього не помічають. Вони роблять це, змішуючи більше овочів, використовуючи більше трав і спецій і трохи менше жиру, але зберігаючи при цьому високі смакові якості. Люди можуть вносити ці невеликі зміни і вдома.