Електронні сигарети можуть спричинити смертельно небезпечні порушення ритму серця. Причому так само, як і звичайні тютюнові вироби.

Дослідження показало, що вейпінг здатний наносити пошкодження серцю в такому обсязі, як і традиційні тютюнові вироби.

Вплив пари від електронних сигарет у лабораторних мишей призводив до появи аритмії, яка характеризувалася передчасними або тривалими скороченнями серця.

Аритмія може спровокувати небезпечні життя ускладнення, включаючи інсульти, тромби і навіть зупинку серця у важких випадках.

У підданих впливу пари від електронних цигарок гризунів відразу після експерименту частота серцевих скорочень різко скоротилася, а потім також різко підскочила.

Однак це відзначалося тільки при використанні специфічних хімічних компонентів, що містяться в сигаретах з фруктовим та ментоловим смаком, які набирають все більшої популярності серед наймолодших користувачів вейпінгу.

Вже доведено, що звичайні сигарети спричиняють скорочення частоти серцевих скорочень приблизно через 20 хвилин після куріння. Згодом цей темп зростає.

Вчені з Університету Луїсвілля продемонстрували, що короткочасний вплив електронних сигарет може дестабілізувати серцевий ритм через певні хімічні компоненти в рідинах.