Виявляється, від того, як ми поводимося в душі, залежить ризик інфаркту. Зокрема, серйозним навантаженням на всю серцево-судинну систему є прийом контрастного душу.

Інфаркти відбуваються в той момент, коли серцевий м’яз втрачає приплив крові.

Коронарні артерії можуть бути раптово заблоковані, також це звуження може розвиватися поступово. Скорочення притоку кисню до серця тягне за собою фатальні наслідки. Існує ціла низка факторів ризику, що призводять до інфарктів, на зразок віку, спадковості, артеріального тиску, показників холестерину тощо. Крім цих факторів, деякі звички способу життя можуть спровокувати раптове навантаження на серце, яке й спричинить інфаркт.

Прийом душа відноситься до подібних раптових потрясінь. Якщо без будь-якої підготовки ми раптом подолаємо себе холодною водою, то навантаження на серцево-судинну систему різко зросте. Особливо небезпечно приймати такий контрастний душ для людей, які мають проблеми із серцево-судинною системою, про які вони навіть не знають.

Холодний душ може спровокувати інфаркт або спричинити важку аритмію. Крижана вода – це шок для організму, оскільки вона викликає різке звуження кровоносних судин. Це порушує протоку крові, і для компенсації серце починає скорочуватися набагато швидше. Виростає артеріальний тиск на стінки судин.

Навіть здорова, спортивна та молода людина може стати жертвою інфаркту через вазоконстрикцію або звуження судин, якими тече кров. Подібне може статися, якщо з гарячої води стрибнути відразу в холодну, що нерідко роблять відвідувачі лазень та саун. Так, контрастний душ корисний для здоров’я, але до нього потрібно привчатися поступово, а різка дія холоду смертельно небезпечна,для організму, який не звик до цього.