Багато людей воліють тренуватися на голодний шлунок, так як в цьому випадку вправи нібито більш ефективні. Цю поширену думку спростувала кандидат медичних наук, ендокринолог клініки МГУ Зухра Павлова.

У своєму Instagram вона пояснила, що тренуються на голодний шлунок люди “використовують” в якості енергії не глікоген, а білок, тому схуднення здійснюється за рахунок спалювання м’язової тканини.

“Щодо глікогену (полісахарид, джерело глюкози, в організмі зберігається в печінці і м’язах) – звичайно, він витрачається в першу чергу, але він же першим і закінчується. І тут починає “горіти” власний білок – м’язи (а зовсім не жир, як хотілося б!)”, – пояснила фахівчиня.

Читайте також:  Три прості способи поліпшити здоров'я кишечника назвали вчені

У таких випадках “особливо шкода найголовніший м’яз тіла” – серце, так як на нього лягає велике навантаження, додала Павлова.

За її словами, на голодний шлунок слід займатися тільки розтяжкою і дихальними вправами. А серйозні тренування краще проводити тільки через півтори-дві години після сніданку. Ендокринолог додала, що сніданок може бути легкий, але повинен містити білок.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News