Подагра – це тип артриту, який викликає раптовий сильний біль у суглобах. Це захворювання викликається невеликими кристалами сечової кислоти, які утворюються всередині і навколо суглобів.

Біль у суглобах може бути викликаний низкою факторів, включаючи вибір дієти і способу життя. Однак люди, у яких виявлено високий кров’яний тиск, можуть бути більш схильні до подагрі.

Високий тиск, так і деякі ліки, що використовуються для лікування цього стану, можуть збільшити ризик подагри.

Клініка Мейо заявляє:

“Діуретики можуть збільшити ризик розвитку подагри, типу артриту, викликаного накопиченням кристалів сечової кислоти в суглобі. Це може статися через те, що діуретики посилюють сечовипускання, що знижує кількість рідини у вашому тілі”.

Рідина, яка залишається в організмі, може бути більш концентрованою, що може збільшити ризик утворення кристалів, що викликають подагру.

Клініка Мейо додає:

“Деякі види діуретиків також зменшують виведення нирками уратів, компонента сечової кислоти”.

Високий кров’яний тиск і дієта також часто пов’язані між собою, при цьому деякі продукти з більшою ймовірністю можуть викликати підвищення кров’яного тиску. Надмірна вага може збільшити ризик як подагри, так і високого кров’яного тиску.

З іншого боку, втрата ваги знижує ризик обох цих станів. Зміна способу життя може означати, що Ви зможете зупинити або зменшити подальші напади. Людям рекомендується “набрати здорову вагу, але уникати різких дієт” і «дотримуватися здорової збалансованої дієти».