Вітамін B12 – це важлива поживна речовина, яка підтримує нормальну роботу всіх систем організму. Найвідоміші симптоми його дефіциту включають втому, поганий настрій і нервові розлади. Однак є кілька перших ознак на руках, які багато хто часто пропускають.

Як пояснили медики, B12 відіграє важливу роль у виробництві червоних кров’яних тілець і підтримці здоров’я нервів. Ускладнення, які можуть виникнути в результаті цих двох станів, включають втрату координації та серцево-судинні захворювання.

Найчастіше першими симптомами дефіциту вітаміну є поколювання в руках або ногах, яке з’являється на тлі пошкодження нервів. Справа в тому, що в нервовій системі B12 допомагає виробляти речовину під назвою мієлін, повідомляє Medical News Today.

Читайте також:  Названо шкідливі для здоров'я ефекти від вживання мигдалю

“Мієлін-це захисне покриття, яке огортає нерви і допомагає їм передавати імпульси. У людей з дефіцитом вітаміну B12 може бути недостатньо мієліну, без якого нерви можуть бути пошкоджені. Проблеми частіше виникають в кінцівках, нерви яких називаються периферичними”, – пояснили медики.

Іноді поколювання може проявлятися як гострий колючий біль в долоні однієї або обох рук, повідомляє Thyroid Patient Advocacy. Як правило, стан виникає раптово і без видимої причини-найчастіше під безіменним пальцем.

Якщо дефіцит B12 не лікувати, поколювання почне “підніматися” по зовнішньому краю руки, починаючи з зап’ястя. Біль виникає, коли зап’ясті згинається назад.

Читайте також:  Хто схильний до ризику смерті під час сексу

Щоб запобігти нестачі вітаміну, важливо регулярно вживати певні продукти. До них відносяться червоне м’ясо, птиця, яйця, молочні продукти та риба.