Багато хто вважає рис низькокалорійним продуктом і намагається за його допомогою скинути зайву вагу. Чи дієва така дієта, розповіла ендокринолог Ольга Павлова.

Насправді до дієтичних продуктів відноситься тільки бурий і дикий рис. Їхній глікемічний індекс і калорійність можна порівняти з сірими крупами.

“Велика користь рису в тому, що він не містить глютен, тобто дозволений при аутоімунному протоколі при захворюваннях кишечника, при захворюваннях шкіри”, – говорить експерт.

При цьому не варто забувати, що рис — це вуглевод. 100 г рису міститься 24,9 г вуглеводів при калорійності 116.

Білий рис – зовсім інша історія. Його глікемічний індекс набагато вищий – 70. Він провокує стрибки цукру та інсуліну в крові. Тому за наявності зайвої ваги і бажання позбутися її білий рис не є найкращим варіантом для дієти.

Бурий у цьому сенсі корисніший, його калорійність не набагато нижча, а от глікемічний індекс суттєво менший — 45-50. Причому, чим менше ви варитимете бурий рис, тим глікемічний індекс буде нижчим.

Його можна використовувати при харчуванні, спрямованому зниження ваги. При цьому рис важливо вживати разом з білками та клітковиною (овочами). Інакше не уникнути стрибків цукру та викиду інсуліну.