Багато людей правильно харчуються, займаються спортом і стежать за тим, щоб у них було достатньо сну і води, – але нічого не відбувається. Це може бути досить руйнівним для мотивації. Ваше тіло, ймовірно, ставить перед вами додаткову проблему – повільний метаболізм. Лікар-ендокринолог з США дає три важливих поради як збільшити швидкість обміну речовин.

Елізабет Лоуден (Elizabeth Lowden) – лікар-ендокринолог з “Центру метаболічного здоров’я і втрати ваги” при лікарні Делнор в США, розповіла дещо як, нарешті, позбутися від зайвої ваги.

Сконцентруйтеся на нарощуванні м’язової маси

М’язи є дуже метаболічно активною тканиною, тому що вони споживають енергію кожен день-навіть під час відпочинку. Ви можете отримати вигоду з цієї властивості при схудненні з повільним обміном речовин.

Доктор Лоуден рекомендує починати силові тренування, коли ви на півдорозі до бажаної ваги. У цей момент ваш метаболізм буде стимулюватися і прискорюватися знову за рахунок нарощування м’язової маси.

Слідкуйте за дефіцитом калорій

При дефіциті калорій, ваше тіло може почати спалювати м’язову масу, але не торкатися до жиру. Дефіцит калорій сигналізує вашому тілу про надзвичайну ситуацію, в якій він отримує мало енергії. Ваш організм намагається накопичувати жир у важкі часи.

“Ось чому важливо, щоб ви намагалися спалити більше калорій, ніж споживаєте, але при цьому дати організму достатньо енергії для функціонування – голод уповільнює обмін речовин! Я рекомендую економити близько 250 калорій в день для початку”, – цитує лікаря видання Focus.

Їжте здорові жири і досить білка

Жири в боротьбі з кілограмами виразно дозволені – якщо вони “хороші”. У деяких продуктах, таких як горіхи або авокадо, є багато ненасичених жирних кислот. Вони засвоюються організмом набагато повільніше, що вимагає значно більше енергії. Це стимулює обмін речовин. Але будьте обережні і з ними. Зокрема, горіхи можуть швидко стати справжніми “пастками калорійності” – все дозволено в міру.