Дотримуючись певних правил в харчуванні, можна полегшити біль в кістках і суглобах і уповільнити запальний процес.

Загострення болю в кістках і суглобах взимку – явище не рідкісне. Це зумовлено як загальним зниженням фізичної активності, так і нестачею вітаміну D, в цілому погано позначається на стані опорно-рухової системи. Деякі коригування харчування можуть допомогти полегшити життя тим, хто починає страждати взимку від хворобливих проявів.

Обмежити споживання арахідонової кислоти. Арахідонова кислота – це жирна кислота, яка провокує збільшення в організмі запальних факторів, так званих ейкозаноїдів. Чим менше арахідонової кислоти міститься в їжі, тим менше факторів запалення. Людям, що страждають від болю в суглобах, слід вживати якомога менше цієї жирної кислоти. Такі продукти, як сало, печінка, яєчні жовтки особливо багаті арахідоновою кислотою.

Читайте також:  В який час доби люди найбільше перебувають у стресі

Сир і молоко – строго в міру. Молоко також містить арахідонову кислоту, але його нежирні варіанти містять її набагато менше, ніж цільне молоко.

Уникати кислотних форм. Людям, схильним до суглобових болів, слід уникати, наскільки це можливо, вживання кислотно-метаболізованих продуктів. До них відносяться цукор, біле борошно, кава і чорний чай, а також алкоголь, а також м’ясо, яйця і сир.

Менше м’яса. Жирні продукти тваринного походження містять багато запальних речовин, та ж арахідонова кислота міститься головним чином у продуктах тваринного походження. Отже, споживання м’ясних або ковбасних виробів з високим вмістом жиру в разі суглобових болів має бути значно обмежена.

Читайте також:  Звички, пов'язані зі сном, які допоможуть прожити на п'ять років довше

Риби, навпаки, – більше. Жирна риба містить багато омега-3 кислот, які дають протизапальний ефект, що дуже важливо для захисту від болю в суглобах і кістках, яка провокується в першу чергу запаленням.

Рослинна їжа обов’язкова. Фрукти і овочі містять безліч вітамінів і мікроелементів. Деякі з них мають антиоксидантну дію, що протистоїть запаленню, з яким пов’язано пошкодження суглобів. Особливо важливо досить вживати вітаміни Е і С, а також мікроелемент селен. Хорошими джерелом селену є горіхи; вітаміну С – цитрусові, перець, капуста; вітаміну Е – рослинні олії.

Не допускати збільшення ваги. В цілому харчування повинно будуватися таким чином, щоб воно допомагало не допускати появи зайвих кілограмів. При вже наявному зайвій вазі краще худнути, це знімає стрес, який відчувають суглоби при надлишку тілесної маси.

Читайте також:  Чому вранці може виникати пелена перед очима?

Джерело: МедікФорум