Лікар Олександр М’ясников розповів, яку роль в організмі людини відіграють тромбоцити. Лікар та телеведучий назвав методи уникнути утворення тромбів у кровоносних судинах.

Лікар розповів про роль кров’яних платівок, тромбоцитів, у житті та стан здоров’я людини. Саме вони можуть спровокувати утворення тромбу, вкрай небезпечної освіти. Перекриття їм кровоносних судин загрожує інсультами і навіть смертельними наслідками. Тромбоцити є білі кров’яні тільця – елементи, що входять разом з еритроцитами та лейкоцитами до складу крові. Їхня головна функція – захищати русло крові від кровотечі при утворенні пошкоджень. Прикріплюючись до місця рани, вони злипаються, закупорюючи травмовану ділянку. Однак за певних ситуацій вони можуть утворюватися всередині судин, лікар М’ясников перерахував деякі види ліків, прийом яких може бути добрим методом уникнути утворення згустків крові.

До них відносяться нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), проте при їх вживанні слід бути обережними. Так, навіть простий аспірин може пригнічувати функцію тромбоцитів, але спричинити кровотечу в шлунку. Ліки з урахуванням тикагрелора здатні провокувати зниження вміст як тромбоцитів, а й важливих здоров’ю лейкоцитів.

Також Олександр називає препарати на основі дипірамолу, популярного раніше як вазодилятор. Часом його застосовують разом з аспірином, а деякі ліки містять спочатку обидві ці речовини.

При цьому будь-які ліки можна задіяти тільки після консультації з лікарем. Самолікування небезпечне ускладненнями та внутрішніми кровотечами, що становлять ризик для життя.

Джерело: Здоровя