Вживання корисної, здавалося б, вівсянки може шкодити м’язам та травленню.

Деякі продукти з вівсянки – калорійні та цукрові «бомби». Вівсяна крупа корисна як джерело вітамінів, клітковини, мінералів, білка. Але вівсянка часто називають вівсяні пластівці швидкого приготування або готові до вживання мюслі.

Ці продукти містять багато цукру та насичених жирних кислот, які при надмірному вживанні можу викликати підвищення рівнів холестерину та цукру, сприяти розвитку діабету.

Може швидко зіпсуватись. Експерт попереджає: тільки при правильному зберіганні в герметичному впакуванні вівсянка може довго залишатися смачною. Якщо упаковка порушена, вівсянка може швидко стати затхлою.

Сприяє послабленню м’язів. На перший погляд, вівсянка містить вражаючі 14 г білка на 100 г продукту. При цьому в ній також міститься велика кількість харчових волокон, які набухають у шлунку і тому добре насичують.

Читайте також:  Лікар розповіла про недоліки розчинної кави

Таким чином, при поїданні вівсянки може надовго пригнічуватися почуття голоду – в результаті людина відмовляється від їжі і не отримуєте достатньої кількості тих поживних речовин, які допомагають підтримувати та нарощувати м’язову масу протягом дня.

Викликає проблеми із травленням. Однією з переваг вівса вважається те, що він (залежно від сорту) не містить глютен або містить його дуже мало. Глютен – це білок злакових культур, який може засвоюватися організмом, що провокує появу неприємних проблем із травленням.

Але мало хто знає, що вівсянка містить авенін – білок, який дуже схожий своєю дією на глютен. Тому після її вживання можливі здуття, гази, біль у животі, порушене випорожнення.

Читайте також:  Раптові нічні пробудження можуть говорити про проблеми з печінкою