Згідно зі статистикою, практично всі люди в світі в певний період життя страждають від безсоння або нічних кошмарів. Фахівці з хронобіології дали три поради для нормалізації сну.

Насамперед варто звернути увагу на температуру приміщення, в якому спить людина, найбільш підходяща – від 16 до 17 °C. Перед засипанням кімнату варто провітрити або скористатися кондиціонером. Завдяки прохолоді вироблення мелатоніну відбувається активніше. Даний гормон важливий, так як він допомагає боротися з втомою і старінням. Додатково до всього в таких температурних умовах люди природно худнуть, адже жирові запаси організму використовуються для терморегуляції. Ще експерти вважають, що краще спати голяка – завдяки цьому можна впоратися зі стресом і швидше відійти до сну.

Читайте також:  Чим небезпечна для здоров'я різка втрата ваги при схудненні

Перед нічним відпочинком потрібно забути про всі справи. Також хронобіологи не рекомендують користуватися гаджетами, і щонайменше за півгодини до сну слід закінчити перегляд телевізора або читання книги. Важливо звернути увагу і на освітлення приміщення, так як яскраве світло не сприятиме повному розслабленню тіла. Вирішенням питання стане спеціальна маска для очей, за допомогою якої організм отримає сигнал, що ніч настала і почнеться вироблення потрібних гормонів. Людині при цьому варто лягти і глибоко дихати.

Фахівці радять застосувати такий спосіб: закотити очі, полежати подібним чином 30 секунд і після повторити.

Хронобіологи настійно рекомендують влаштовувати недовгу перерву в середині дня, під час якої можна подрімати на півтори години. Також є сенс скористатися прийомом космонавтів NASA і занурюватися в сон на 26 хвилин. Завдяки цьому організм “перезавантажиться”, людина набереться сил і відійти до сну вночі буде набагато легше. При цьому важливо засипати приблизно в один і той же час. Через це організм підлаштується під задану схему, а тому стане простіше провалюватися в сон і прокидатися.

Читайте також:  Вірні ознаки, що ви захворіли на грип