Цю «непристойну» хворобу не прийнято обговорювати, але від мовчання вона не стане ні менш неприємною, ні менш поширеною. Розповідаємо, чого не варто робити, щоб не підвищувати свій ризик.

Якщо вірити статистиці, протягом життя з гемороєм хоча б одного разу зіткнуться 75% дорослих людей. Сверблячка, печіння, кровотеча — дуже неприємні симптоми, які можуть істотно знизити якість життя. Як потрапити в ті 25% щасливчиків, які зможуть уникнути геморою? Багато що залежить від способу життя: багато, здавалося б, нешкідливі звички збільшують ризик цього неприємного захворювання. Ми зібрали найпоширеніші з них — постарайтеся триматися від цих звичок подалі і бережіть себе!

Піднімати тяжкості

Навіть нетривале і одноразове підняття важких предметів-наприклад підведення одного боку дивана, щоб трохи відсунути його-збільшує ризик геморою. Напруга, яке ми відчуваємо в цей момент, створює додатковий тиск на пряму кишку, через що вени (гемороїдальне сплетіння) наповнюються кров’ю і можуть випасти.

Занадто старатися в спортзалі

Якщо ви регулярно займаєтеся силовими тренуваннями, стежте за тим, щоб навантаження не було надмірним: сильна напруга може привести до зайвого тиску на пряму кишку і привести до випадання вен.

Засиджуватися в туалеті

Якщо у вас є звичка читати книги, перевіряти пошту або грати в ігри на смартфоні, сидячи в туалеті, майте на увазі: всякий раз, коли ви засиджуєтеся в цій затишній кімнаті довше покладеного, ви підвищуєте свій ризик геморою. Занадто довге сидіння на унітазі створює додаткову напругу для вен — і вони можуть в підсумку випасти.

Їсти мало клітковини

Більшість з нас не отримує достатньо клітковини, необхідної для нормальної роботи нашого кишечника. В результаті стілець стає занадто жорстким, калові маси насилу проходять по кишечнику і в підсумку тиск на нього збільшується, що і може привести до випадання вен.

Вести сидячий спосіб життя

Кожен додатковий пункт в індексі маси тіла підвищує ризик геморою на 3,5%, так як надмірна вага створює додатковий тиск на анальну область. Щоб зменшити ризик, займайтеся спортом і стежте за тим, щоб отримувати достатню кількість кардіонавантажень — в ідеалі не менше 150 хвилин в тиждень.