Якщо ви не знали, що процес погіршення зору можна уповільнити, то ця стаття вас порадує. Ну, а для тих, хто в курсі, непогано буде згадати, які вітаміни і мікроелементи допоможуть надовго забути про окуліста.

Якщо ви не хочете все життя носити окуляри або лінзи і готові почати боротися за свій зір, пора змінити раціон або почати прийом спеціальних вітамінних комплексів. Крім того, постарайтеся створити собі нову звичку 15 хвилин в день приділяти гімнастиці для очей, регулярно робіть перерви в роботі, відволікаючись від комп’ютера, а також навчитеся проводити вільний час без електронних девайсів. Вітамінні комплекси і БАДи приймати потрібно кілька разів на рік з перервами на 2-3 місяці. Більш детально дізнатися про особливості прийому можна, прочитавши інструкцію або порадившись з окулістом (більш кращий варіант).

Вітаміни для очей для поліпшення зору

Вітамінні комплекси і БАДи повинні містити ці компоненти:

  • Ретинол (вітамін А) — дефіцит цієї речовини безпосередньо впливає на погіршення зору. Відповідає за нормальну роботу слізних залоз і захист від очних хвороб (наприклад, глаукоми і курячої сліпоти).
  • Вітамін С – допомагає зміцнити очні судини і контролювати достатнє харчування тканин.
  • Вітаміни групи B – нормалізують обмін речовин в сітківці ока і впливають на формування зорового імпульсу в цілому.
  • Токоферол — (вітамін Е для очей) – антиоксидант, який захищає очі від ультрафіолету та інших подразників, стабілізуючи мембрану.
  • Каротиноїди. Зверніть увагу на вітаміни для очей з лютеїном, лікопіном і зеаксантином. Ці речовини є сильними антиоксидантами, які впливають на підтримку зорового апарату.
  • Мікроелементи (цинк, мідь, хром, селен). Покращують обмін речовин, прискорюють оновлення тканин ока, тим самим сприяючи швидкому оновленню і поліпшення зору.
  • Концентрат чорниці (антоціани) — також позитивно впливає на очні функції, оновлення тканин і гостроту зору.

Вибираючи кращі вітаміни для очей, зверни увагу на те, скільки відсотків активної речовини містять різні комплекси і БАДи. Багато популярних засобів не дуже ефективні, так як в своєму складі мають недостатню кількість важливих компонентів.