Кардіолог Олексій Утін: порушення серцевого ритму після прийому алкоголю може говорити про схильність людини до небезпечних судинних патологій.

Кардіолог пояснив, що іноді після випивки (особливо рясної) може виникати аритмія з відчуттям раптового сильного серцебиття.

«Неприємні зміни іноді фіксуються наступної ночі або наступного дня після ливань».

За словами лікаря, подібна зміна в стані організму є тривожним сигналом: порушення ритму серця після алкоголю може пояснюватися небезпечним синдромом, який означає, що серцево-судинна система функціонує неправильно.

Порушення ритму серця, що виникає після надмірного вживання спиртного, називається синдром святкового серця (СПС). У цьому випадку порушенням найчастіше є напад миготливої аритмії», – розповів кардіолог.

Лікар уточнив, що під час нападу миготливої аритмії серце, що сильно б’ється, може відчуватися «вистрибуючим з грудей». Також можливі різка слабкість, задишка, тяжкість чи біль у грудях. При появі перерахованих симптомів до потерпілого необхідно викликати швидку допомогу. Подібне порушення ритму серця небезпечне своїми ускладненнями: зокрема, у людини може сформуватися тромб, для нього різко зростають ризики інфаркту та інсульту.

У свою чергу інший кардіолог, Тамаз Гаглошвілі, порекомендував, у яких після вживання алкоголю виникає аритмія, – відмовитися від спиртного зовсім. У таких людей порушення серцевого ритму екстрасистоли можуть виникати практично після будь-якої дози випитого алкоголю, а не тільки після його великої кількості.