За даними ВООЗ, інсульт-одна з провідних причин смерті в світі. При цьому органи охорони здоров’я попереджають, що все більше випадків інсульту реєструється для людей молодше 65 років.

“Ризик інсульту збільшується з віком, але це не означає, що молодь від нього застрахована”, – зазначає Центр з контролю і профілактики захворювань США (CDC).

Велике дослідження попереджає, що є один фактор, який в чотири рази збільшує ризик інсульту в ранньому віці. Йдеться про сімейну історію хвороби. Згідно з The Framingham Heart Study, триваючим епідеміологічним дослідженням здоров’я серця, яке почалося більше 70 років тому, ризик інсульту до 65 років збільшується в чотири рази, якщо у кого-то з ваших батьків був інсульт до цього віку.

Читайте також:  Названо унікальний овоч, який забезпечить захист від деменції

“Очевидно, що для інсульту присутній сильний генетичний компонент ризику”, – розповідає Судха Сешадрі, доктор медичних наук, доцент медичної школи Бостонського університету і глава дослідження.

Хоча вчені все ще працюють над уточненням масштабів цього генетичного ризику, вони кажуть, що певні порушення вже визначені як загрози. Зокрема, Американська асоціація інсульту повідомляє, що синдром CADASIL, спадкова форма цереброваскулярного захворювання, викликає інсульт, блокуючи кровотік в головному мозку.

Дослідження 2020 року, опубліковане в журналі Stroke, показало, що від 10 до 15 відсотків інсультів припадають на людей у віці від 18 до 50 років. Більшість експертів вважають 45 років і молодше «молодим ” віком для настання інсульту.

Читайте також:  При яких проблемах з очима можна обійтися домашніми заходами